Fotografie z hasičského cvičení

V sobotu 15. 10. se v Janově konalo okrskové hasičské cvičení. Na fotografie se můžete podívat na této stránce.

25. 10. 2016

Loučení se starou hospodou

Na několik snímků z loučení se starou hospodou se můžete podívat na této stránce.

20. 9. 2016

Sokol Janov osmý

Fotbalisté Sokola Janov prohráli v posledním zápase sezony s FC Janov a v konečném pořadí jim patří osmé místo. Konečnou tabulku II. třídy okresního přeboru najdete na této stránce.

Hasiči na okrskovém cvičení

Janovští hasiči se 18. června zúčastnili okrskového cvičení ve Svojetíně. Na fotografie se můžete podívat na této stránce

Nová hasičská technika

Janovští hasiči získali díky dotaci ze Středočeského kraje. Více informací a fotografie nové techniky a její zkoušky najdete na této stránce.

Stavba Divadelního klubu

Na fotografie z průběhu stavby nového Divadelního klubu v Janově se můžete podívat na této stránce.

26. 2. 2016

Z historie MADISu

V záložce divadelní splečnosti MADIS přibyly dva pozoruhodné, dnes již historické dokumenty, a sice dvě novinové zprávy o představeních MADISu - Hrátkách s Čertem (1992) a hře Falstaff (1994). Novinářské zprávy o dalších hrách postupňe doplníme.

10. 2. 2016

Z historie Janova: Odhalení pomníku padlých v roce 1937

Při listování dobovými Rakovnickými novinami se podařilo nalézt zprávu o odhalení památníku osvobození (pomníku padlých) v Janově. Uskutečnilo se v květnu 1937 a Rakovnické noviny o něm přinesly následující zprávu:

V neděli 16. května 1937 byl v Janově slavnostně odhalen památník osvobození. Je postaven na pěkném místě proti škole, okolí bylo vhodně upraveno. Po poledni šel průvod obcí. Před památníkem pozdravil účastníky jménem obce starosta V. Kapoun a poděkoval občanstvu, že památník zbudovalo. Za osvětovou komisi přivítal všechno občanstvo předseda Josef Rieger, načež slavnostní řečník, ředitel František Janoušek z Rakovníka, vysvětlil, proč vzpomínáme obětí, kterých bylo třeba, aby národ dosáhl samostatnosti. Zdůraznil zákon života, že z utrpení a bolesti se rodí nový život To platí pro jednotlivce i národy. Vzpomněl vůdců odboje a kladl občanům na srdce, aby nespokojili se jen tím, že postavili kámen hrdinům, ale aby řádně žili v rodině a obci, pomáhali si a měli se rádi. Pak byl památník odhalen. Je na něm vytesáno 7 jmen padlých vojínů ve světové válce. Příbuzní jejich kladli k památníku květiny. Legionář Tichý prohlásil, že budou památník udržovati v pořádku a předseda místní osvětové komise jej přijal v ochranu. Potom farář československé církve Boh. Pešek z Chrášťan vykonal pobožnost. Po slavnosti bylo sehráno divadlo na návsi. Hráli "Moje barva červená a bílá".

25. 11. 2015

Odhalení pamětní desky Jana Hrivňáka

Na fotografie ze slavnostního odhalení pamětní desky Jana Hrivňáka se můžete podívat zde.

18. 11. 2015

Hejtman otevřel nový most u Janova

Za účasti středočeského hejtmana Miloše Petery byl slavnostně otevřen nový silniční most mezi Janovem a Kounovem.

Nový most nahradil původní zchátralý most vedoucí přes železniční trať. Opravy se dočkala i silnice III. třídy navazující z obou stran mostu. „Stavbu jsme realizovali za pomoci evropských fondů. Nový širší most i povrch silnice přispějí ke snížení hluku a k bezpečnosti a plynulosti dopravy mezi obcemi,“ uvedl hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD) na internetových stránkách Středočeského kraje.

Celková šířka nového mostu č. III/22918-4 je 8,5 m a vozovka je široká 6,5 metru. Celý projekt stál 12,5 milionu korun a Regionální operační program Střední Čechy přispěl dotací ve výši 85 procent celkových uznatelných nákladů.

Páska
Ústřižek pásky ze slavnostního otevření

Slavnostní střihání pásky. Vlevo starosta Janova Jiří Lep,
druhý zleva středočeský hejtman Miloš Petera

Středočeský hejtman Miloš Petera při zahajovacím proslovu

Slavnostní otevření mostu u Janova
První slavnostní přejezd a přechod mostu po jeho oficiálním
otevření obstaraly děti

Nový most mezi Janovem a Kounovem

Slavnostní otevření mostu u Janova
Nový most stál 12,5 milionu Kč.

12. 5. 2015